Results 2018

Race 4 -BRADLEY STOKE 10K 10th JUNE
Position Name Category Time  
11 Dylan Roberts SM 37:50  
44 Nick Langridge V65 43:38 (43:41 gun) 1st V65
45 Paul Thomas V50 43:35 (43:46 gun)  
67 Ross Phillips V65 46:00  
97 Colette Jackson FV40 47:21 2nd FV40
101 Clare Watt FV55 47:29 2nd V55
133 Hugh McPherson V60 48:47  
162 Mike Bennewitz V65 50:38 3rd V65
166 Jon Welsh V45 50:49  
197 Jay Bartley SM 52:02  
239 Samantha Prescott FV45 54:38  
297 Anthony Yates SM 56:59  
375 Rachel Murphy FV40 1:00:23  
391 Suzy Cundy FV45 1:01:36  
480 Magda Johnson FV40 1:06:56  
507 Rebecca Dunsford FV55 1:10:22  
Road Race Championships
Road Race Championships
Road Race Age Related Championship
Road Race Age Related Championship

Race 3 -BERKELEY 10K 14th MAY

Position Name Category Time  
22 Nick Williams SM 37:24  
29 Henry Orna SM 38:36  
62 Paul Harrod V40 41:07  
86 Nick Langridge V65 43:15 2nd V65
92 Jo Plumbley FV40 43:22 1st FV40
123 Lizzie Williams SF 45:14  
125 Colette Jackson FV40 45:20  
144 Clare Watt FV55 46:45 2nd FV55
158 Ian Evans V40 47:41  
168 Martin Smith V45 48:13  
180 Mike Bennewitz V65 48:43  
192 Sonya Bryson FV40 49:16  
217 Angela Bushell FV45 50:41  
218 Jon Welsh V45 50:55  
258 Malcolm Carr V65 53:39  
267 Brian Godsman V45 54:30  
286 Karen Carr FV60 56:08  
302 Arthur Renshaw V65 57:23  
333 John Watt V55 59:43  
336 Suzy Cundy FV45 59:53  
353 John Fox V50 61:41  
358 Cathy Watkins FV40 62:40  
359 Rachel Murphy FV40 62:40  
368 Kathy Willott FV65 64:21  3rd FV65
386 Magda Johnson FV40 66:09  
Race 2 – OLD DOWN 10K 8th APRIL
Position Name Category Time  
4 Dylan Roberts SM 47:47 3rd SM
6 Paul Harrod V40 50:45 2nd V40
14 Jo Emerson FV40 56:15 1st FV40
15 Ian Evans V40 57:07 3rd V40
21 Clare Watt FV50 58:44 1st FV50
37 Hugh McPherson V60 65:39 2nd V60
38 Angela Bushell FV40 65:41 2nd FV40
44 Pete Mainstone V60 71:33 3rd V60
69 John Watt V50 83:42  
Race 1 – MINCHINHAMPTON 10K 11th MARCH
Position Name Category Time  
41 Nick Langridge V60 45:28 1st V60
57 Paul Thomas V45 46:49  
89 Colette Jackson SF 49:18  
96 Clare Watt FV55 50:00  2nd FV55
113 Alison Dyson SF 51:33  
157 Mike Bennewitz V60 53:56  
206 Anthony Yates SM 57:14  
249 Pete Mainstone V60 59:04  
306 John Watt V50 64:22  

 

For runners of all standards